Simplicity

Bläddrar sida upp och sida ner på en av mina absoluta favoritbloggar, nämligen Simplicity, som jag tycker är en otroligt bra och framförallt inspirerande inredningsblogg. 

Nu vill jag bara fixa och dona här hemma. Det är ju dock en omöjlighet att göra allt på en gång men om jag följer mormors kloka ord ”en liten bit i taget och man kommer långt” så blir det bra. 

  Här ska jag börja. Ska fixa något slags bokmärke till alla påbörjade böcker så jag kan lägga dem prydligt. 

Jag har en tendens till att läsa massa böcker ”samtidigt” om de inte är så där otroligt uppslukande som bara vissa böcker är. 

Kanske hittar jag på någon bra döljande förvaring för halstabletter, nässpray och massageolja. Tänkte på en sak häromdagen, apropå massageolja, tänk om jag får till en massagestund med lilla M på kvällarna. Tänk vilket härligt och avslappnande sätt att avsluta dagen på!

Jag önskar Er en skön start på den nya veckan! 

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

%d bloggare gillar detta: